Wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego

22 maja 2015 r. członkowie Klubu Młodego Odkrywcy byli na wycieczce w Magurskim Parku Narodowym w Krempnej. Wyjazd został sfinansowany ze środków projektu „Plan rozwojowy Szkoły Podstawowej w Jabłonicy”.

Czytaj więcej: Wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego

Obchody bitwy gorlickiej na cmentarzu z I wojny światowej

5 maja 2015 r. wieczorową porą, pośród wiosennego śpiewu ptaków i młodej, jasnej zieleni drzew, na cmentarzu wojskowym w Jabłonicy odbyła się wyjątkowa Msza św. poświęcona żołnierzom, którzy zginęli w tym miejscu dokładnie sto lat temu. Ksiądz Antoni Łagoda i licznie zebrani mieszkańcy: Jabłonicy, Lipnicy Górnej oraz Bączala Górnego modlili się w intencji poległych.

Czytaj więcej: Obchody bitwy gorlickiej na cmentarzu z I wojny światowej

Wycieczka do Karpackiej Troi

15 maja 2015 r. uczestnicy koła teatralno-historycznego byli na wycieczce w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy. Wyjazd został sfinansowany ze środków projektu „Plan rozwojowy Szkoły Podstawowej w Jabłonicy”.

Czytaj więcej: Wycieczka do Karpackiej Troi

Szkolne obchody bitwy gorlickiej

5 maja 2015 r. obchodziliśmy 100. rocznicę bitwy, która rozegrała się w Jabłonicy i była jedną z wielu bitew wchodzących w skład operacji gorlickiej.

Dla upamiętnienia tamtych wydarzeń w naszej szkole odbyła się akademia. Koło teatralno-historyczne przygotowało występ artystyczny. Uczniowie klasy VI wystąpili w szkolnym chórze. Przypomniano historię największej bitwy, jaka rozegrała się w dziejach naszej miejscowości.

Czytaj więcej: Szkolne obchody bitwy gorlickiej

Powiatowy Konkurs z języka angielskiego „English is Easy”

Dnia 4 marca 2015 roku odbył się XII Powiatowy Konkurs dla uczniów klas VI szkół podstawowych z języka angielskiego „English is Easy” w Zespole Szkół Miejskich nr 3 – Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs z języka angielskiego „English is Easy”

Strona wykonana na zajęciach Klubu Młodego Informatyka w ramach projektu "Plan Rozwojowy Szkoły Podstawowej w Jabłonicy"

unia